Odpružené vidlice

PIKE

Odpružená přední vidlice se stará o vaše pohodlí během jízdy na nerovném povrchu, o její plynulost a o přilnavost předního kola. Při jízdě v terénu vám kvalitní vidlice pomůže získat jistotu při ovládání kola. Správně nastavená vidlice zklidní kolo, které tancuje na kamenech a kořenech a umožní tak jezdci bezpečněji, přesněji a rychleji navigovat kolo obtížným terénem.

Při výběru vidlice je zásadní průměr kol, na který je určena(29", 27.5", 700C) a následně zdvih, který by měl odpovídat zaměření rámu a výrobcem doporučenému rozsahu zdvihu. Dále je potřeba také vzít v potaz sloupek (rovný 1 1/8" nebo zkosený tzv. taper 1 1/8" -> 1 1/2") a typ přední osy (nejčastěji 15x100mm, BOOST 15x110mm, ale jsou i další rozměry).

Většina vidlic v naší nabídce využívá vzduchové pružení pro maximální snadnost nastavení pro všechny typy jezdců a snadné ladění chování vidlice. U základních modelů se můžete setkat také s pružením vinutou ocelovou pružinou. Vzduchové pružení je přirozeně progresivní, ale je možné tuto charakteristiku také ladit pomocí tzv. Bottomless tokenů. Ty nejlepší vidlice umožňují široké možnosti ladění tlumení - jak tlumení odskoku, tak tlumení komprese - pro dosažení doslova snových jízdních vlastností.

Naše specialita jsou odpružené vidlice(a samozřejmě také tlumiče) značky Rock Shox. Jsme nejen dlouholetými prodejci, ale také autorizovaným servisním centrem Rock Shox. S vidlicemi této značky máme dlouholeté zkušenosti a něco jsme na nich už odjezdili. Můžeme vám tak poradit nejen s výběrem toho správného modelu na váš styl jízdy a na vaše kolo, ale také poradit s nastavením, aby vidlice fungovala, tak jak má, a jízda vás na ní bavila.

Nejprodávanější

Rock Shox Bottomless tokens 35mm
 
99 Kč
Rock Shox Bottomless tokens 32mm
 
99 Kč