+420 224 247 526 (Po-Pá, 10-18h)
Výdej objednaného zboží, servis a prodej náhradních dílů na prodejně nepřerušen! Po-Pá, 10-18h !

Běžky Salomon S-LAB Carbon Skate Yellow 17/18

Kód: P05-18LABCarbSkYlw
Salomon

Běžná cena: 16 290,00 Kč

11 403,00 Kč

Dostupnost: Skladem

* Povinná pole

Budoucnost rychlejšího lyžování. S-LAB Carbon Skate radikálně zvyšuje úroveň konstrukce běžeckých lyží a otevírá zcela nový svět výkonů, jaké znáte ze Světového poháru. Celokarbonová konstrukce lyže zajišťuje výkon během celé odrazové fáze. Speciální 45° orientace karbonových vláken v tenké vrstvě zlepšuje poměr torze a flexe o 20%, čímž přispívá k větší stabilitě a lepšímu skluzu.

Odebírat upozornění na cenu

Detaily

Světovým pohárem prověřená lyže s nízko položenou komorou, poskytující více stability, skvělý odraz a rychlou a silnou akceleraci. Úprava skluznice a jádra dle zvolené varianty:

  • Yellow: pro kompaktní sníh, který je nejběžnějším povrchem při závodění. Nízké responzivní klenutí 569 je posunuto dopředu pro lepší zrychlení a držení hrany v počáteční fázi bruslařského odrazu.
  • Blue: pro chladné sněhové podmínky. Nízké responzivní klenutí 562 ve spojení s chladnou skluznicí a strukturou Zeolit maximalizují výkon v chladnějším sněhu.
  • Red: Pro vlhké sněhové podmínky. Nízké responzivní klenutí 587 ve spojení s bílou skluznicí a strukturou G5 maximalizuje výkon ve vlhkém sněhu.

Budoucnost rychlejšího lyžování. S-LAB Carbon Skate radikálně zvyšuje úroveň konstrukce běžeckých lyží a otevírá zcela nový svět výkonů, jaké znáte ze Světového poháru. Celokarbonová konstrukce lyže zajišťuje výkon během celé odrazové fáze. Speciální 45° orientace karbonových vláken v tenké vrstvě zlepšuje poměr torze a flexe o 20%, čímž přispívá k větší stabilitě a lepšímu skluzu.

  • Závodní skluznice G5 Zeolit broušená stejným způsobem jako lyže pro Světový pohár
  • Thin Ply Carbon jádro zajišťující nízkou stavbu lyže s obrovskou torzní tuhostí a minimální váhou. Tato technologie poskytuje bezkonkurenční stabilitu, odraz a skluz
  • D2FC - Digitální kontrola flexu při výrobě zajišťuje optimální flex a komoru, také zajišťuje bezchybné spárování lyží
  • DGM - Digitální kontrola broušení skluznice zajišťuje bezchybnou hloubku a strukturu při broušení
  • Hmotnost pouhých 980g v páru (192 cm)

Aktivace skluznice

Skluznici G5 se specificky šedou barvou je třeba před použitím aktivovat fluorovým práškem. Jak na to se můžete podívat na tomto videu.

Parametry

Zaměření lyže Na bruslení
Jádro lyže Thin Ply Carbon, 45° konstrukce
Skluznice G5 Zeolit White
Hmotnost 980 g

Velikostní tabulky / Geometrie

Pro správnou funkci běžek je nutné dodržovat váhové rozpětí, pro které je daný model v dané délce určený. V dnešní době se upustilo od obecných pouček, které vztahovaly délku lyže k výšce běžkaře, protože různí lidé mohou mít při stejné výšce velmi rozdílnou hmotnost. Také různé modely běžek mohou mít při stejné délce různou nosnost.

Pokud si vyberete příliš krátké lyže s nízkou nosností, skluz na nich bude velice krátký, stoupací komora bude příliš krátká a nebude možné se na nich pořádně svézt. Také vám bude velmi rychle mizet vosk a navíc hrozí zničení lyží jejich prošlápnutím! Naopak při výběru příliš dlouhé lyže s příliš vysokou nosností, vám bude lyže při odrazu stále prokluzovat, protože ji nedokážete dostatečně zatížit, skluz pak bude také krátký, protože lyže nebude mít dostatečný kontakt se sněhem.

Proto se v dnešní době všechny běžky digitálně měří a párují, aby byla zajištěna stoprocentní jistota, při výběru lyží vhodných právě pro vás. V níže uvedených odkazech si můžete otevřít váhové tabulky pro jednotlivé ročníky modelových řad značky Salomon.

Pokud si chcete nosnost lyží ověřit, skladové modely si můžete otestovat na naší váhové stolici, která vám názorně a jednoduše změří velikost stoupací komory poté, co se na lyže postavíte. Toto originální Salomon měřící zařízení máme k dispozici na kamenné prodejně. Samotné měření nezabere více než dvě minuty. Tuto metodu je možné použít pouze na běžky na klasiku s hladkou skluznicí.

Váhové tabulky pro lyže Salomon

Proč koupit kolo od nás?

Všechna kola z naší prodejny jsou odborně seřízena a připravena k jízdě. Přečtěte si více...

Vaše nové kolo vám zdarma přivezeme až domů! Chcete se dozvědět více?

Na vybrané modely kol nabízíme doživotní záruku. Chcete se dozvědět, jak ji získat?

Ke každému kolu u nás máte vždy první servis, tzv. garanční prohlídku zdarma.

Známe naše produkty a jsme tu pro vás, abychom vám pomohli.Chcete poradit? Kontaktujte nás!

Velký výběr kol na naší prodejně, které si můžete vyzkoušet a ihned na nich odjet. Prohlédněte si naši prodejnu...

Kontaktujte nás

* Povinná pole