Novinka - Expresní doručení po Praze do 60 minut kurýry WOLT! Od 119Kč!

Vzduchové tlumiče Rock Shox Vivid NEW

DELUXE

Tlumič vdechne život odpružené zadní stavbě vašeho kola. Je to její srdce, které ovlivňuje chování celého kola v terénu, plynulost jízdy, pohodlí. Špičkový tlumič s širokými možnostmi nastavení pozvedne zážitek z jízdy z kopce na novou úroveň a umožní doladit jízdní vlastnosti vašeho stroje. Naše specialita jsou tlumiče (a samozřejmě také vidlice) značky Rock Shox. Jsme nejen dlouholetými prodejci, ale také autorizovaným servisním centrem Rock Shox. S tlumiči této značky máme dlouholeté zkušenosti a něco jsme na nich už odjezdili. Můžeme vám tak poradit nejen s výběrem toho správného tlumiče na váš styl jízdy a na vaše kolo, ale také poradit s nastavením, aby tlumič fungoval tak, jak má a jízda Vás na něm bavila.

Tlumiče umožňují vždy nastavení tlumení odskoku, některé mohou být vybaveny možností uzamčení(tzv. Lock-Out), které může být ovládané na těle tlumiče a nebo páčkou ze řídítek. Vyšší řady tlumičů umožňují také ladění tlumení komprese(může být vysokorychlostní - HSC a nízkorychlostní - LSC) a vybrané top modely u Rock Shox mají nově také hydraulické tlumení dorazu, tzv. HBO.

Základní rozdělení tlumičů je podle typu pružení na pružinové a vzduchové:

  • Vzduchové tlumiče jsou oblíbené pro snadné možnosti nastavení pro široké spektrum jezdců - tvrdost si nastavíte jednoduše nafouknutím na potřebný tlak pomocí speciální pumpy. Díky přirozeně progresivnímu charakteru pružení jsou vhodné na všechny typy celoodpružených kol.
  • Pružinové tlumiče jsou oblíbené pro svou špičkovou citlivost na sebemenší nerovnosti a konzistentní chování i při těch největších a nejdelších sjezdech. Charakter jejich pružení je lineární a tak nemusí být vhodný na všechny modely kol - vhodnost doporučujeme ověřit přímo u výrobce vašeho rámu. Správné nastavení je pak závislé na zvolení správně tvrdé pružiny, po něm se odmění sametovým chodem.

Při výběru správného tlumiče, kompatibilního s vaším rámem, jsou důležité parametry: celková délka tlumiče(eye-to-eye), délka chodu(stroke) a také typ uchycení na těle a pístnici. Rádi vám kompatibilitu zkontrolujeme a případně doporučíme vhodný typ tlumiče na vaše kolo, neváhejte se na nás obrátit!