SET Salomon RS10 Vitane + vázání Prolink ShiftIN Skate 21/22

10 590 Kč –7 %
SET Salomon RS10 Vitane + vázání Prolink ShiftIN Skate 21/22
10 590 Kč –7 % 9 849 Kč 8 140 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Skutečně výkonnostní dámské běžky na bruslení čerpající vlastnosti z řady S/Race ale s více odpouštějícím jádrem D-Carbon pro snazší ovladatelnost.

Set dámských běžek Salomon RS10 Vitane a předmontovaného posuvného vázání Prolink ShiftIN Pro Skate.

Detailní informace

170 cm
Skladem v e-shopu
Můžeme doručit do: 6.12.2021
10 590 Kč
9 849 Kč
8 140 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Set dámských běžek Salomon RS10 Vitane a předmontovaného posuvného vázání Prolink ShiftIN Pro Skate.

Skutečně výkonnostní dámské běžky na bruslení čerpající vlastnosti z řady S/Race ale s více odpouštějícím jádrem D-Carbon pro snazší ovladatelnost.

  • Napuštěné základovým voskem swix a opatřené krycí folií
  • Šířka 44/43/44mm

Vázání Prolink Shift-IN

Seznamte se s novou tváří pohyblivých vázání na běžky: Prolink Shift-IN - Nejjednodušší úprava těžiště na lyži.

Velká páčka, kterou můžete snadno ovládat i v rukavicích vám umožňuje posouvat vázání dopředu a dozadu, aniž byste museli lyže zouvat a brát do ruky. Páčka je zcela integrována do těla vázání pro co nejnižší těžiště a centrální umístění zlepšuje švihovou hmotnost a snižuje odstředivou sílu při běhu pro perfektně vybalancované lyže.

Vázání Prolink jsou vázání kompatibilní se všemi dvou drážkovými botami, včetně systémů NNN a Turnamic. Deska Shift-IN Plate je již připravena na lyži z výroby, což zajišťuje ten nejlepší přenos síly a stabilitu.

Proč posouvat?

U lyží na klasiku se skinovými pásy posunutí vázání vpřed (hodnoty 1, 2) více zatíží mohérové pásy a zajistí vám jistější a snadnější odraz. Naopak posunutí vzad (hodnoty -1, -2) posune těžiště celé lyže dozadu, odlehčí tak pásy a zlepší skluz.

U lyží na bruslení je možné posouváním vyladit vyvážení lyže při odrazu dle osobních preferencí.

Pro vyvážené chování nechte vázání na hodnotě 0.

Montáž vázání Prolink Shift-IN

Instalace vázání Prolink Shift-IN je velice snadná. Vše zvládnete bez použití jakéhokoliv nářadí. Stačí jej nasunout na přepřipravenou desku, která je na lyžích.

Prohlédněte si návod na přiloženém videu.

Co jsou lyže se skinem?

Atomic SkinTec a sesterský Salomon eSkin jsou revoluční bezvoskové technologie poskytující jistý a silný odraz, aniž by ovlivňovaly skluz. Ten zůstává tichý a velmi dlouhý, lyže jsou tak snadno ovladatelné, rychlé a nemusíte laborovat se stoupacími vosky!

V současné době lyže s mohérovými pásy tvoří již drtivou většinu lyží na klasiku, které prodáváme.

Chcete se dozvědět o této technologii více? Na jaký styl jsou vhodné? Jak dlouho pásy vydrží? Jaká je jejich údržba? Přečtěte si v článku na našem blogu >>>

Jak vybrat správnou délku běžek?

Pro správnou funkci běžek je nutné dodržovat váhové rozpětí, pro které je daný model v dané délce určený. V dnešní době se upustilo od obecných pouček, které vztahovaly délku lyže k výšce běžkaře, protože různí lidé mohou mít při stejné výšce velmi rozdílnou hmotnost. Také různé modely běžek mohou mít při stejné délce různou nosnost.

Pokud si vyberete příliš krátké lyže s nízkou nosností, skluz na nich bude velice krátký, stoupací komora bude příliš krátká a nebude možné se na nich pořádně svézt. Také vám bude velmi rychle mizet vosk a navíc hrozí zničení lyží jejich prošlápnutím! Naopak při výběru příliš dlouhé lyže s příliš vysokou nosností, vám bude lyže při odrazu stále prokluzovat, protože ji nedokážete dostatečně zatížit, skluz pak bude také krátký, protože lyže nebude mít dostatečný kontakt se sněhem.

Proto se v dnešní době všechny běžky digitálně měří a párují, aby byla zajištěna stoprocentní jistota, při výběru lyží vhodných právě pro vás. V níže uvedených odkazech si můžete otevřít váhové tabulky pro jednotlivé ročníky modelových řad značky z naší nabídky.

Tabulky jsou pouze orientační, každý jednotlivý pár lyží je precizně změřen již při výrobě a na každém tak je uvedeno přesné váhové rozpětí, na které jsou lyže určené. Při výběru lyží tak prosím vždy uvádějte do poznámky na jakou váhu lyže potřebujete. Zkontrolujeme to vybereme vám ten nejvhodnější pár.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sety s vázáním
? V ceně s vázáním: Ano
? Modelový rok: 21/22
Pohlaví: Dámské
? Typ vázání: Prolink (NNN)
? Zaměření: Výkonnostní, Závodní
? Zaměření lyží: Na bruslení
Jádro lyže: D-carbon
Skluznie: G5 universal base + World Cup broušení

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: