Novinka - Expresní doručení po Praze do 60 minut kurýry WOLT! Od 119Kč!

Rock Shox Bottomless Ring pro Monarch/Vivid Air

39 Kč 32 Kč bez DPH
Skladem na prodejně
Možnosti doručení

Vložky do vzduchové komory tlumičů, tzv. Bottomless Rings, se používají k úpravě velikosti vzduchové komory tlumiče. Umožňují upravit chování při jízdě v terénu. Více kroužků znamená menší objem vzduchu v komoře a tím vyšší progresivitu pružení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vložky do vzduchové komory tlumičů, tzv. Bottomless Rings, se používají k úpravě velikosti vzduchové komory tlumiče. Umožňují upravit chování při jízdě v terénu. Více tokenů znamená menší objem vzduchu v komoře a tím vyšší progresivitu pružení.

  • Bottomless token pro tlumiče Rock Shox Monarch a Vivid Air(B1 - B2)
  • Prodáváme po 1ks

Na vyžádání je možné si vložky u nás nechat také nainstalovat.

Čeho mohu s Bottomless kroužky dosáhnout?

Pokud se vám stává, že máte na tlumiči nastavený správný tlak na svou váhu (sag mezi 20% až 30% dle typu kola) a přesto se pravidelně dostáváte v ostřejším terénu na doraz, není ideální přidávat na tlaku, protože se tím ochudíte o citlivost vůči drobným nerovnostem. Instalací bottomless kroužku (jednoho nebo i více) zmenšíte objem vzduchové komory a docílíte tím větší progresivity pružení. Laicky řečeno na konci kroku začne výrazněji "tuhnout". Při zachování stejné citlivosti v horní části chodu tak bude na konci chodu mnohem odolnější vůči propružení až na doraz.

Je to také skvělý nástroj pro těžší jezdce, kterým umožní snížit celkový tlak v tlumiči, čímž si zvýší citlivost, aniž by pak častěji "narazili" na doraz. Každý tlumič má daný maximální počet kroužků, který je možné použít. Před instalací si toto zkontrolujte.

Doplňkové parametry

Kategorie: Tuning vzduchových komor
Záruka: 24 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: