Pružinové tlumiče Rock Shox Super Deluxe Coil

DELUXE

Tlumič vdechne život odpružené zadní stavbě vašeho kola. Je to její srdce, které ovlivňuje chování celého kola v terénu, plynulost jízdy, pohodlí. Špičkový tlumič s širokými možnostmi nastavení pozvedne zážitek z jízdy z kopce na novou úroveň a umožní doladit jízdní vlastnosti vašeho stroje. Naše specialita jsou tlumiče (a samozřejmě také vidlice) značky Rock Shox. Jsme nejen dlouholetými prodejci, ale také autorizovaným servisním centrem Rock Shox. S tlumiči této značky máme dlouholeté zkušenosti a něco jsme na nich už odjezdili. Můžeme vám tak poradit nejen s výběrem toho správného tlumiče na váš styl jízdy a na vaše kolo, ale také poradit s nastavením, aby tlumič fungoval tak, jak má a jízda Vás na něm bavila.

Tlumiče umožňují vždy nastavení tlumení odskoku, některé mohou být vybaveny možností uzamčení(tzv. Lock-Out), které může být ovládané na těle tlumiče a nebo páčkou ze řídítek. Vyšší řady tlumičů umožňují také ladění tlumení komprese(může být vysokorychlostní - HSC a nízkorychlostní - LSC) a vybrané top modely u Rock Shox mají nově také hydraulické tlumení dorazu, tzv. HBO.

Základní rozdělení tlumičů je podle typu pružení na pružinové a vzduchové:

  • Vzduchové tlumiče jsou oblíbené pro snadné možnosti nastavení pro široké spektrum jezdců - tvrdost si nastavíte jednoduše nafouknutím na potřebný tlak pomocí speciální pumpy. Díky přirozeně progresivnímu charakteru pružení jsou vhodné na všechny typy celoodpružených kol.
  • Pružinové tlumiče jsou oblíbené pro svou špičkovou citlivost na sebemenší nerovnosti a konzistentní chování i při těch největších a nejdelších sjezdech. Charakter jejich pružení je lineární a tak nemusí být vhodný na všechny modely kol - vhodnost doporučujeme ověřit přímo u výrobce vašeho rámu. Správné nastavení je pak závislé na zvolení správně tvrdé pružiny, po něm se odmění sametovým chodem.

Při výběru správného tlumiče, kompatibilního s vaším rámem, jsou důležité parametry: celková délka tlumiče(eye-to-eye), délka chodu(stroke) a také typ uchycení na těle a pístnici. Rádi vám kompatibilitu zkontrolujeme a případně doporučíme vhodný typ tlumiče na vaše kolo, neváhejte se na nás obrátit!