+420 224 247 526 (Po-Pá, 10-18h)
Výdej objednaného zboží, servis a prodej náhradních dílů na prodejně nepřerušen! Po-Pá, 10-18h !

Běžecké vázání

Široká nabídka běžkařských vázání může být trochu nepřehledná, protože existuje několik norem (typů podešví na botách a také montážních bodů na lyžích), které nejsou vzájemně kompatibilní a pak samozřejmě nepřeberné množství typů na různé styly. Proto vám ukážeme základní typy v tomto krátkém popisku.

Pokud byste si přece jen nebyli jisti a chtěli při výběru poradit nebo probrat podrobnosti, rádi vás obsloužíme na naší kamenné prodejně.

Toto jsou tři základní normy pro běžecká vázání, se kterými se setkáte nejčastěji:

Nejběžnější typy běžeckých vázání

Vázání Salomon SNS

Salomon Pilot

Systém vyvinutý firmou Salomon, který poznáte podle dvou kovových hrazdiček ve špičce a po délce boty je jedna široká vodící drážka. Systém Pilot se zaměřuje na vysokou torzní tuhost a díky tomu precizní vedení lyže a přenos sil, zvláště při bruslení. Lyže jsou díky němu snadno ovladatelné i mimo stopu.

Zobrazte si vázání se systémem SNS Pilot
Vázání Salomon Prolink

Salomon Prolink

Tento systém poznáte podle jedné kovové hrazdičky na špičce boty a dvou úzkých vodících drážek po délce boty. Tento systém vyniká nízkou stavbou podrážky a bota je tak blíže ke sněhu, umožňuje nám to lépe cítit co se s lyží děje a okamžitě reagovat na sněhové podmínky. Systém Salomon Prolink je plně kompatibilní s vázáními používající dvě podélné drážky - obecně známými pod označením NNN.

Zobrazte si vázání se systémem Prolink
Vázání NIS

NNN NIS

U systému NNN se ještě můžete setkat s variantou na NIS desku. Tu použijete v případě, že máte lyže, které mají předpřipravenou montážní desku, do které se vázání nešroubuje, ale pouze nasune.

Zobrazte si vázání na NIS desku

Jakmile máte vybráno vázání kompatibilní s vašimi botami a lyžemi, můžete si pomocí filtrů zobrazit pouze vázání na požadovaný styl - na klasiku, bruslení nebo kombinaci.

Pro přehlednější procházení vyberte některou z dostupných podkategorií:

Položky 130 z celkem 38

na stránku

Stránka:
  1. 1
  2. 2

Položky 130 z celkem 38

na stránku

Stránka:
  1. 1
  2. 2