+420 224 247 526 (Po-Pá, 10-18h)
Výdej objednaného zboží, servis a prodej náhradních dílů na prodejně nepřerušen! Po-Pá, 10-18h !

Běžecké boty

Při výběru běžkařské obuvi je třeba se zaměřit na několik základních parametrů. Důležitou roli hraje to, jakou technikou se budeme na běžkách pohybovat. Podle toho vybereme boty na klasiku, na bruslení a nebo na kombinaci těchto stylů.

Druhým parametrem pro výběr je vlastní výkonnostní úroveň. Při rekreačním běžkování bude od bot požadovat dostatek prostoru v botě, komfort a vysokou míru zateplení. Při sportovním ježdění se nebudete chtít vzdát pohodlí, ale zároveň budete požadovat přesnější vedení a ovládání lyže. Na výkonnostní úrovni jde hlavně o preciznost a maximální přenos vložené energie a proto jsou boty velmi tuhé a pevné. Zateplení je zde vedlejší, protože botu dělá měkkou, což je nežádoucí.

Nakonec budeme vybírat typ podešve(vázání) a to zcela záměrně. Pokud nejsme omezeni již zakoupenými lyžemi s namontovaným vázáním, hlavní je pro nás vždy, aby nám bota seděla, vyhovovala a splňovala naše požadavky na typ použití. V dnešní době se setkáme s dvěma hlavními typy vázání.

Hlavní typy podešví u bot na běžky

Boty Salomon PILOT

Salomon Pilot

SNS Pilot je systém vyvinutý firmou Salomon a poznáme jej podle dvou kovových hrazdiček ve špičce a po délce boty je jedna široká vodící drážka. Systém Pilot se zaměřuje na vysokou torzní tuhost a díky tomu precizní vedení lyže a přenos sil, zvláště při bruslení. Lyže jsou díky němu snadno ovladatelné i mimo stopu.

Zobrazte si boty se systémem SNS Pilot
Boty Salomon PROLINK

Salomon Prolink

Tento systém poznáte podle jedné kovové hrazdičky na špičce boty a dvou úzkých vodících drážek po délce boty. Tento systém vyniká nízkou stavbou podrážky a bota je tak blíže ke sněhu, umožňuje nám to lépe cítit co se s lyží děje a okamžitě reagovat na sněhové podmínky. Systém Salomon Prolink je plně kompatibilní s vázáními používající dvě podélné drážky - obecně známými pod označením NNN.

Zobrazte si boty se systémem Prolink

Pro přehlednější procházení vyberte některou z dostupných podkategorií:

Položky 130 z celkem 83

na stránku

Stránka:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Položky 130 z celkem 83

na stránku

Stránka:
  1. 1
  2. 2
  3. 3