+420 224 247 526 (Po-Pá, 10-18h)
Výdej objednaného zboží, servis a prodej náhradních dílů na prodejně nepřerušen! Po-Pá, 10-18h !

Tretry a obuv

Představení bot určených na kolo

Jak se rozlišují boty na kolo?

Obuv vhodnou na kolo rozlišujeme do několika základních skupin.

  • Trekkingové boty jsou vhodné na sportovní jízdu, výlety a také na Freeride, protože nabízejí pohodlné usazení nohy a gumovou podrážku, se kterou je možné v nich podniknout i krátké pěší výlety. Přesto stále mají přípravu pro montáž kufrů pro nášlapné pedály. Kufry jsou pak většinou zapuštěné do podrážky tak, aby se minimalizovalo charakteristické klapání. Pro Freeridery mají výhodu ve velké opěrné ploše na platformových pedálech.
  • Klasické MTB tretry jsou vhodné na sportovní jízdu. Nabízejí nízkou hmotnost, velkou tuhost a perfektní přenos sil. Naopak nejsou vhodné na delší chození.
  • Silniční tretry jsou určené čistě na silniční kola, kdy umožňují montáž velkých silničních kufrů, jsou aerodynamické a nejlehčí ze všech treter. Nedoporučuje se v nich chodit vůbec, aby se nesešlapala podrážka a hlavně kufry. Poznáte je snadno, podrážka u nich je úplně hladká, bez jakýchkoliv výstupků.

Veškerá cyklistická obuv z naší nabídky samozřejmě používá nášlapný systém pro lepší spojení s pedálem. Doporučujeme tedy společně s obuví zakoupit nášlapné pedály nebo, v případě, že je již vlastníte, budou vám stačit pouze zarážky do bot tzv. kufry.

Pro přehlednější procházení vyberte některou z dostupných podkategorií:

Položky 130 z celkem 53

na stránku

Stránka:
  1. 1
  2. 2

Položky 130 z celkem 53

na stránku

Stránka:
  1. 1
  2. 2