+420 224 247 526 (Po-Pá, 10-18h)
 

SkinTec a SkinGrip: Revoluce v bezvoskové technologii

SkinTec je revoluční bezvosková technologie poskytující jistý a silný odraz, aniž by ovlivňovala skluz. Ten zůstává tichý a velmi dlouhý, lyže jsou tak velmi rychlé. SkinTec od Atomicu a sesterský SkinGrip u Salomonu byly od začátku vyvíjené pro výkonnostní lyžaře, pro jejich tréninkové lyže. Pro ty dny, kdy chtějí jenom "čapnout" lyže a vyrazit, bez zdlouhavého mazání a laborování se stoupacími vosky.

SkinTec byl světu představen v roce 2011 a jeho popularita od té doby raketově roste, jak jej objevují další a další běžkaři. Z polozávodních a tréninkových lyží se postupem času nabídka rozrostla také na sportovní běžky pro všechny zapálené běžkaře a nově také do řady touringových lyží pro nejširší veřejnost. Je to skvělá alternativa ke klasickým voskům. Pokud nechcete řešit stoupací vosky a špinit si s nimi ruce, ale přesto se rádi svezete a chcete rychlé lyže, pak je SkinTec skvělou volbou!

Technologie

Na skluznici běžek s touto technologií najdeme mohérový pás, velmi podobný těm, které se používají například na skialpových lyžích. Celá lyže je stavěná kolem tohoto pásu a má specificky upravenou symetrickou komoru, která zajišťuje funkci a jistotu odrazu při zachování skvělého skluzu.

V současné době existují dvě varianty SkinTec technologie:

  • Magnetická varianta je na destičce, která je zapuštěna v lyži a uchycena magnety. Pásy je možné velmi jednoduše měnit a součástí běžek jsou dva páry pásů. Jeden široký a druhý úzký pro odladění odrazu. Kvůli vyšší váze a ceně se příliš nepoužívá.
  • Lepená varianta je tenká vrstva mohérového pásu, který je na lyži nalepen. V případě poškození nebo opotřebení je pás možné vyměnit, náhradní pásy jsou běžně dostupné. Tato verze je nejběžnější a také nejlehčí.

SkinTecové pásy mají za běžných podmínek životnost 1500 až 2000 km, než jsou příliš opotřebené a je nutné je vyměnit. Běžný lyžař tak na ně nemusí vůbec myslet, vydrží mu velmi dlouho. Náhradní díly a tipy na údržbu najdete na stránce s náhradními pásy.

 

Níže naleznete naši nabídku lyží s touto technologií. Máme pro vás připraveny jak samotné lyže, tak sety s vázáním a také zvýhodněné komplety, ve kterých jsou lyže, vázání, boty a hůlky. V nabídce máme pro každého něco a tak dokážeme uspokojit trénující atletické běžkaře, zapálené hobíky udržující si fyzičku i víkendové turisty, hledající hlavně čerstvý vzduch.

Pokud budete chtít při výběru poradit, jsme tu pro vás! Navštivte nás na prodejně, kde vám rádi poradíme nebo nás kontaktujte mailem či telefonicky.

Položky 130 z celkem 48

na stránku

Stránka:
  1. 1
  2. 2

Položky 130 z celkem 48

na stránku

Stránka:
  1. 1
  2. 2