+420 224 247 526 (Po-Pá, 10-18h)
 

Helma Giro Montaro MIPS 2017

Kód: P116-17MontaroMIPS
Giro
4 599,00 Kč

Dostupnost: Skladem na prodejně

* Povinná pole

Po loňském představení si Giro Montaro rychle vydobila pozici bestselleru a pro rok 2017 jsme se dočkali nových barevných provedení. Tento top model je nabitý bezpečnostními technologiemi, jako jsou MIPS a Roll Cage, odvětrává a stará se o pohodlí díky hydrofilním X-Static výstelkám a systému upínání RocLoc Air. Náš tip pro náročné bikery.

Odebírat upozornění na cenu

Detaily

Po loňském představení si Giro Montaro rychle vydobila pozici bestselleru a pro rok 2017 jsme se dočkali nových barevných provedení. Montaro je model, který si vybral Kamil Tatarkovič pro svou backcountry výpravu do Etiopie. Podívejte se na její představení v následujícím videu:

Montaro je skvělá helma na dlouhých přejezdech pohoří, enduro závodech i na lokálních trailech. I přes svůj kompaktní tvar nabízí rozsáhlou ochranu zátylku, a navíc je vybavena technologií unikátní MIPS, která poskytuje zvýšenou ochranu při nepřímých typech nárazů. Upínací systém je stejný, jako na závodních helmách Giro: RocLoc Air, který dokonale odvětrává čelo. Montaro je kompatibilní s motokrosovými brýlemi, P.O.V. Plus štítek je výškově polohovatelný a v případě potřeby uhne brýlím z cesty. Součástí balení je bezpečný držák pro kameru GoPro nebo třeba Shimano CM-1000.

 

Technologie MIPS:

Přilba vybavená technologií MIPS® (Multi-Directional Impact Protection System) se skládá ze tří hlavních částí: EPS polystyrenová skořepina, kluzná vložka MIPS® a elastomery, které první dvě části spojují. V případě nárazu pod úhlem se elastomery natáhnou, a umožní tak mírný pohyb skořepiny přilby vůči kluzné vložce MIPS®, čímž dojde k absorbci rotačních sil. Jedná se o pohyb v řádu milimetrů. Ale i těchto pár milimetrů, během oněch kritických 2 milisekund, může výrazně snížit množství rotačních sil, které by se jinak přenesly až na mozek.

Přečtěte si více o technologii MIPS

Systém MIPS
 

Technologie helmy Montaro MIPS

    • Roll Cage - Lehká a tuhá vnitřní výztuha, která se postará o to, aby se helma při nárazu nerozpadla na více kusů. Je to vnitřní klec, která helmu při deformaci drží pohromadě.
    • RocLoc Air Fit System - Upínací systém převzatý z top silničních helem Giro. Tento systém funguje jako čelenka, nepřitlačuje hlavu na přední část helmy, ale naopak utažením vytváří malý prostor kolem skořepiny. Díky tomu helma lépe větrá a neztéká vám pot do čela.
    • Hydrophilic padding - Hydrofilní vnitřní výstelky absorbují až 10x tolik vody, jako samy váží. Opět pomáhají při pocení a antimikrobiální materiál X-Static zamezuje tvorbě bakterií a tím nepříjemného odéru.
 
Upínací systém
Upnutí motokrosových brýlí
Montaro + GoPro

Parametry

Počet větracích otvorů 16
Hmotnost 370 g

Velikostní tabulky / Geometrie

Jak změřit svou velikost

Abyste správně změřili velikost své hlavy, budete potřebovat krejčovský metr. Omotejte si jej kolem hlavy, těsně nad ušima a vodorovně, příliš neutahujte. Jakmile budete mít obvod své hlavy změřený, použijte následující tabulky pro zjištění správné velikosti helmy.

Tento postup berte jako orientační, vždy doporučujeme vybranou helmu vyzkoušet, protože se mohou lišit tvarem, hloubkou a celkovým fitem. Pouze tak můžete vybrat komfortní a dobře padnoucí helmu.

Velikostní tabulky helem Giro

SUPER FIT Obvod v cm
XS 47 - 51
S 51 - 55
M 55 - 59
L 59 - 63
XL 61 - 65
Giro Helmet Size Chart
Proč koupit kolo od nás?

Všechna kola z naší prodejny jsou odborně seřízena a připravena k jízdě. Přečtěte si více...

Vaše nové kolo vám zdarma přivezeme až domů! Chcete se dozvědět více?

Na vybrané modely kol nabízíme doživotní záruku. Chcete se dozvědět, jak ji získat?

Ke každému kolu u nás máte vždy první servis, tzv. garanční prohlídku zdarma.

Známe naše produkty a jsme tu pro vás, abychom vám pomohli.Chcete poradit? Kontaktujte nás!

Velký výběr kol na naší prodejně, které si můžete vyzkoušet a ihned na nich odjet. Prohlédněte si naši prodejnu...

Kontaktujte nás

* Povinná pole