+420 224 247 526 (Po-Pá, 10-18h)
 

Běžkařský SET - Sport Skate

Kód: P05-07460

Dostupnost: Vyprodáno

Cena od: 9 103,05 Kč

Cena vybrané konfigurace: 0,00 Kč

* Povinná pole

Běžkařský SET - Sport Skate je možné objednávat v násobcích 1.

Cena vybrané konfigurace: 0,00 Kč

Tento set obsahuje:

  • SET Salomon Equipe 8 Skate + vázání Prolink PRO Skate
  • Běžecké boty Salomon Equipe 8 Skate Prolink
  • Běžecké hole Salomon Equipe 20 carbon
Odebírat upozornění na cenu Odebírat upozornění pokud je zboží opět skladem

Detaily

Běžkařský komplet určený na bruslení, obsahující lyže s předmontovaným vázáním, boty a hole.

Tento set je vhodný pro středně zdatné lyžaře, kteří požadují lyže, které jim umožní ten správný dlouhý skluz a vynikají snadnou ovladatelností. Model Equipe 8 Skate je střední třídou mezi sportovními běžkami na bruslení, svým střihem umožňuje dlouhý a plynulý skluz.

Boty Salomon Equipe 8 Skate Prolink se s vybranými lyžemi skvěle doplňují. Jejich plnohodnotný kloub a tuhá podešev se starají o správnou oporu při bruslení a nešetří na zateplení. Můžete v nich vyrazit na celý den, aniž by vás večer bolely nohy.

Na bruslení jsou důležité tuhé hole, aby se při odrazu nekroutily a tím vás zbytečně neochuzovaly o vloženou energii. Proto jsme sáhli po osvědčeném modelu Salomon Equipe 20 Carbon, který má kompozitový tubus s 20% podílem karbonu a sportovní rukavičku pro přesnější vedení při odpichu.

Parametry

Typ vázání SNS Pilot
Zaměření lyže Na bruslení
Jádro lyže Ne
Skluznice Ne
Hmotnost Ne

Velikostní tabulky / Geometrie

Pro správnou funkci běžek je nutné dodržovat váhové rozpětí, pro které je daný model v dané délce určený. V dnešní době se upustilo od obecných pouček, které vztahovaly délku lyže k výšce běžkaře, protože různí lidé mohou mít při stejné výšce velmi rozdílnou hmotnost. Také různé modely běžek mohou mít při stejné délce různou nosnost.

Pokud si vyberete příliš krátké lyže s nízkou nosností, skluz na nich bude velice krátký, stoupací komora bude příliš krátká a nebude možné se na nich pořádně svézt. Také vám bude velmi rychle mizet vosk a navíc hrozí zničení lyží jejich prošlápnutím! Naopak při výběru příliš dlouhé lyže s příliš vysokou nosností, vám bude lyže při odrazu stále prokluzovat, protože ji nedokážete dostatečně zatížit, skluz pak bude také krátký, protože lyže nebude mít dostatečný kontakt se sněhem.

Proto se v dnešní době všechny běžky digitálně měří a párují, aby byla zajištěna stoprocentní jistota, při výběru lyží vhodných právě pro vás. V níže uvedených odkazech si můžete otevřít váhové tabulky pro jednotlivé ročníky modelových řad značky Salomon.

Pokud si chcete nosnost lyží ověřit, skladové modely si můžete otestovat na naší váhové stolici, která vám názorně a jednoduše změří velikost stoupací komory poté, co se na lyže postavíte. Toto originální Salomon měřící zařízení máme k dispozici na kamenné prodejně. Samotné měření nezabere více než dvě minuty. Tuto metodu je možné použít pouze na běžky na klasiku s hladkou skluznicí.

Váhové tabulky pro lyže Salomon

Proč koupit kolo od nás?

Všechna kola z naší prodejny jsou odborně seřízena a připravena k jízdě. Přečtěte si více...

Vaše nové kolo vám zdarma přivezeme až domů! Chcete se dozvědět více?

Na vybrané modely kol nabízíme doživotní záruku. Chcete se dozvědět, jak ji získat?

Ke každému kolu u nás máte vždy první servis, tzv. garanční prohlídku zdarma.

Známe naše produkty a jsme tu pro vás, abychom vám pomohli.Chcete poradit? Kontaktujte nás!

Velký výběr kol na naší prodejně, které si můžete vyzkoušet a ihned na nich odjet. Prohlédněte si naši prodejnu...

Kontaktujte nás

* Povinná pole